Jak uczynić polskie aleje bezpieczniejszymi? To temat planowanej dyskusji praktyków i specjalistów z kraju i zagranicy.

 

W dniach 3-4 grudnia 2015r. w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się konferencja pt. „Wizja Zero dla Polskich Alej - Poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach obsadzonych drzewamialeja drzewa

Zgodnie z tezą sformułowaną wspólnie przez grupę dendrologów i drogowców można poprawić bezpieczeństwo ruchu na drogach obsadzonych drzewami nie łamiąc zasady „po pierwsze nie szkodzić”. Trzeba jednak podjąć długofalowe działania, których skutkiem będzie doprowadzenie do tego, że w przyszłości nikt nie zginie i nie zostanie ranny, poruszając się alejami.

Planowana konferencja ma służyć wzajemnemu poznaniu się osób zaangażowanych i specjalistów z kraju
i zagranicy oraz wymianie wiedzy i doświadczenia, zmierzającego do opracowania strategii o nazwie „Wizja Zero dla Polskich Alej”. Konferencja przybliży aktualny stan wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu na drogach obsadzonych drzewami oraz stworzy forum do dyskusji odnośnie opracowania strategii „Wizja Zero dla Polskich Alej”.

Organizatorami konferencji są: Fundacja EkoRozwoju, Instytut Dróg i Lotnisk Sp. z.o.o. oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do współpracy i udziału w konferencji, która odbędzie się w Centrum Konferencyjnym MCC Mazurkas przy ul. Poznańskiej 177 w Ożarowie Mazowieckim.