przyjazna droga wrzesien 2015600      

                                                  

Rozpoczęcie edukacji szkolnej to duże przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, których podstawowym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa maluchom, również w drodze do szkoły. Mali pierwszoklasiści zmierzą się z nieznanym – poczynią pierwszy krok ku dorosłości, w przenośni i w sensie dosłownym. Jak zadbać by droga do szkoły była bezpieczna i przyjazna?

*******

W ramach wspólnych działań edukacyjnych, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, poprzez gry i zabawę, kolejny raz będą propagowali zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czy można jednocześnie dobrze się bawić, uczyć i zdobyć nagrodę?

To wszystko będzie możliwe 11 września 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Spotkanie z pierwszakami będzie okazją do pogadanki edukacyjno-profilaktycznej, ale też zainauguruje dwa konkursy: plastyczny oraz na piosenkę. Konkursy łączy wspólny temat ­­­­– dziecięca wizja bezpiecznej i przyjaznej drogi do szkoły przez cały rok.

Ze zgłoszonych prac plastycznych jury wybierze 12 najlepszych, z których zostanie przygotowany kalendarz na 2016 rok. Natomiast zwycięska piosenka zostanie nagrana w profesjonalnym studio przez Radio Olsztyn, a Telewizja Polska S.A. w Olsztynie zrealizuje teledysk.

*******

Inicjatywa polegająca na podejmowaniu wspólnych działań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym, będzie kontynuowana podczas dożynek w dniu 12 września 2015 roku w miejscowości Wapnik (gm. Lubomino). To kolejna akcja ZDW w okolicach drogi wojewódzkiej nr 507, jednej z najbardziej niebezpiecznych dróg wojewódzkich, zwłaszcza odcinek Dobre Miasto – Orneta, który jest odcinkiem pilotażowym do wdrażania rozwiązań Przyjaznej Drogi.

Do kampanii promocyjno-informacyjnej o lokalnym charakterze, obok Policji, dołączą przedstawiciele olsztyńskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Przy wspólnym stoisku poprzez gry i zabawy będą promowane zasady bezpiecznego poruszania się
po drogach
.

loga zdw policja