siatkowka1

W weekend 7-8 listopada br. Centralny Ośrodek Sportu w Giżycku ponownie stał się areną zmagań drogowców z całego kraju w II Mistrzostwach Polski Drogowców w Piłce Siatkowej.

Pomysłodawcą turnieju jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, a organizacją zajmują się Polski Kongres Drogowy oraz Fundacja Huberta Jerzego Wagnera. Impreza dedykowana jest szeroko rozumianej branży drogowej. W tym roku swoje drużyny wystawiły zarządy dróg wojewódzkich (Katowice, Poznań, Białystok, Olsztyn), dróg krajowych (Oddział Olsztyn), firm wykonawczych (Skanska, PBDiM Mińsk Mazowiecki)
i projektowych (Europrojekt Gdańsk i Transprojekt Gdańsk).
– Cieszymy się, że impreza cieszy się popularnością rozwija się – w tym roku walczyło już 12 drużyn. Nadal przebiega we wspaniałej atmosferze zarówno sportowej, jak i integracyjnej. Turniej odbył się po raz drugi, dzięki czemu już nazywany jest przez niektórych imprezą cykliczną – podsumowuje Waldemar Królikowski, dyrektor ZDW w Olsztynie.

Po całodziennych wyczerpujących rozgrywkach do finału dostały się zespoły Transprojektu Gdańsk i Skanska, z których lepszy okazał się ten pierwszy, m.in. dzięki wysokim indywidualnym umiejętnościom zawodników – nagrody dla najlepszego zawodnika MVP i najlepszego rozgrywającego. Trzecie miejsce – po boju z GDDKiA – wywalczyła drużyna Europrojektu Gdańsk. Dwa zespoły ZDW Olsztyn zajęły 5 i 7 miejsce w turnieju. Nagrody: puchary, medale i dyplomy pamiątkowe, wręczali wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, prezes PKD Zbigniew Kotlarek, oraz prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz.

Organizatorzy już dzisiaj zapraszają wszystkich chętnych na kolejne mistrzostwa drogowców w piłce siatkowej w przyszłym roku!

siatkowka8